Znajdź się na fali z blogiem chelmnews.pl

Skontaktuj się z nami!

Czasowniki nieregularne w języku angielskim

Antonina Marciniak 2019-02-10 0 komentarzy
Wpis

Płynne władanie językiem obcym wymaga odpowiedniej praktyki, systematyczności i chęci do zdobywania wiedzy. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku języka angielskiego. Jest on bardzo ciekawy pod względem struktury i zastosowania. W dzisiejszych czasach stanowi jeden z najczęściej używanych języków przez ludzi z całego świata. Znajomość angielskiego jest podstawą do swobodnego podróżowania, pracowania i nawiązywania nowych, ciekawych znajomości.

Aby móc posługiwać się obcą mową na poziomie komunikatywnym, niezbędna jest znajomość jej gramatyki. Nie wystarczy bowiem znać słownictwa, by móc płynnie rozmawiać po angielsku. Gramatyka tego języka jest dość mocno rozbudowana i wymaga sporego nakładu pracy, aby ją poznać, zrozumieć i zacząć poprawnie stosować. Nie jest to jednak niemożliwe do osiągnięcia. Wystarczy pozytywne nastawienie i sumienna praca.

W momencie, w którym przychodzi czas na zapoznanie się z czasami przeszłymi, w grę wchodzą czasowniki nieregularne w angielskim. Jest to całkiem pokaźna grupa słów, których odmiana nie posiada żadnej usystematyzowanej reguły. W podręcznikach do nauki tejże mowy, dostępne są specjalne tabele, w których zebrano wszystkie te czasowniki. Każdy z nich posiada trzy formy. Najprostszym i najczęściej polecanym sposobem na ich opanowanie, jest przyswojenie ich na pamięć.

Pomocne może okazać się wykonywanie licznych ćwiczeń, w których należy używać nieregularnych form. Dobrą metodą jest także częste zaglądanie do tabelek, w celu wzrokowego zapamiętania zawartych w nich słów. Po więcej szczegółów na ten temat, można sięgnąć na angielskie-slowka.pl.

 

Skomentuj wpis