Znajdź się na fali z blogiem chelmnews.pl

Skontaktuj się z nami!

Hamownia 2WD i 4WD

Aleksander Kowalski 2019-02-22 0 komentarzy
Hamownia 2WD i 4WD

Profesjonalne sprawdzenie mocy drzemiącej pod maską w silniku naszego samochodu może kojarzyć się głównie z tymi osobami, które lubują się w tuningu mechanicznym lub elektronicznym. To prawda, że programując od nowa sterowniki czy montując wydajniejsze części w silniku, powinno się po takich zabiegach sprawdzić krzywe przebiegu mocy oraz momentu obrotowego. Nie jest jednak prawdą, że hamownia to miejsce tylko dla takich właścicieli pojazdów. Profesjonalne przeprowadzenie tej usługi może bowiem również pomóc w ustaleniu różnych usterek pojazdu.

Przebieg krzywej mocy i momentu wiele powie o silniku

Z pewnością można wybrać się do hamowni z czystej ciekawości, aby po latach sprawdzić wydajność jednostki napędowej w swoim aucie. Ucieczka koni mechanicznych po długim czasie eksploatacji nie jest niczym niezwykłym, ale... Jeśli wyniki przeprowadzonego badania pokazują nietypowe spadki mocy w danym zakresie obrotów lub nierównomierność momentu, to można mieć wręcz pewność, że silnik nie pracuje tak, jak powinien. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z obecności takich usterek. Eksploatując auto głównie w ruchu miejskim, nie korzystamy z pełnych możliwości jego silnika, ale niewidoczna usterka może prowadzić do stopniowej degradacji jednostki napędowej.

Warto więc od czasu do czasu wybrać się do warsztatu realizującego takiego usługi i Electric-Tech na pewno będzie tutaj doskonałym wyborem. Firma dysponuje profesjonalnym narzędziem do badania mocy silników, zarówno w samochodach z napędem na jedną oś, jak i na wszystkie koła. Koszt realizacji usługi nie jest wysoki, a naprawdę można dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o stanie swojego auta.

Skomentuj wpis