Znajdź się na fali z blogiem chelmnews.pl

Skontaktuj się z nami!

Co może zaproponować dentysta w Krakowie gdy brakuje zębów?

Maurycy Pawlak 2022-12-02 0 komentarzy
Co może zaproponować dentysta w Krakowie gdy brakuje zębów?

Wszyscy pacjenci powinni zdawać sobie sprawę z tego, że braków zębowych absolutnie nie wolno bagatelizować, niezależnie od tego, czy brakuje jednego zęba, w dodatku z tyłu, czy wszystkich i dziąsła przejęły ich funkcję, a zatem można względnie komfortowo spożywać posiłki. Już nawet brak jednego zęba doprowadza do niekorzystnych zmian w jamie ustnej, a kiedy brakuje ich większej liczby, może dochodzić do zaniku kości, zapadania się dziąseł, zmiany rysów twarzy, a także zniekształceń mowy. Takie zmiany są niepożądane, a także coraz mniej akceptowalne społecznie, jest więc wiele powodów, by skorzystać z rozwiązań, jakie oferuje stomatologia.

Pacjentom z Krakowa dentysta prezentujący się na stronie kaleta-dentystyka.pl może zaproponować takie metody leczenia braków w uzębieniu jak wykonanie protezy czy wszczepianie implantów zębowych. Jeśli zaś zęba jeszcze się nie straciło, ale jest on na przykład złamany albo silnie zniszczony przez próchnicę, można spróbować wyleczyć go kanałowo. Wówczas można odbudować ząb na zdrowym korzeniu, wykonując jedynie koronę.

W innych przypadkach można wybierać między dwiema pierwszymi metodami, przy czym protezy zwykle wykonuje się wtedy, gdy brakuje kilku sąsiadujących z sobą zębów. Implanty zaś są dobrym rozwiązaniem między innymi wtedy, gdy ma się do czynienia z pojedynczymi brakami w uzębieniu, do których doszło na przykład na skutek urazu mechanicznego. Są niezastąpione również do uzupełniania zębów przednich, w sytuacji, gdy pacjentowi szczególnie zależy na estetycznym i naturalnym wyglądzie.

Skomentuj wpis