Znajdź się na fali z blogiem chelmnews.pl

Skontaktuj się z nami!

Jakie zastosowanie ma agregat hydrauliczny 24V?

Filip Szczepański 2022-11-22 0 komentarzy
Jakie zastosowanie ma agregat hydrauliczny 24V?

Niełatwo jest wyobrazić sobie świat bez hydrauliki siłowej. Bez niej wiele maszyn i urządzeń pracujących w różnych branżach nie mogłoby funkcjonować prawidłowo. Systemy na niej oparte składają się z kilku elementów, które połączone w jeden układ dostarczają sporą energię sprzętowi wykorzystywanemu w budownictwie, górnictwie, maszynach przemysłowych, motoryzacji czy nawet w lotnictwie. Systemy te mogą być proste lub złożone, np. takie ze sterowaniem automatycznym. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że podczas jazdy samochodem korzysta z co najmniej dwóch rodzajów takich układów tj. hamulcowego i kierowniczego.

Jednym z najważniejszych elementów każdego systemu hydraulicznego jest siłownik. Aby działał poprawnie, ciśnienie w nim musi zostać utrzymane na stałym poziomie. Zapewnia to odpowiednio dobrany zasilacz, taki na przykład jak agregat hydrauliczny 24V z wydajnym silnikiem o mocy 2.0 kW. Można go nabyć w sklepie z podzespołami i częściami do rozmaitych urządzeń z zakresu hydrauliki siłowej.

Wspomniany zasilacz jednostronnego działania, przeznaczony jest do utrzymywania stałego ciśnienia w siłownikach do:

  • kiprów,
  • wywrotek,
  • podestów,
  • przyczepek,
  • platform załadunkowych,
  • wind samochodowych

itp. urządzeń. Jest wyjątkowo odporny na eksploatację nawet w trudnych warunkach. Gwarantuje ciągłość pracy nawet przy bardzo dużym obciążeniu. Wraz z zasilaczem klient otrzymuje pilot sterujący, mocowanie oraz instrukcję, w jaki sposób należy go podłączyć.

Pełen opis techniczny można znaleźć na stronie silowniki24.pl prowadzonej przez sklep oferujący ten sprzęt. Jest to firma z długoletnim doświadczeniem, starająca się sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów. Dlatego sprowadza artykuły renomowanych producentów.

Skomentuj wpis