Znajdź się na fali z blogiem chelmnews.pl

Skontaktuj się z nami!

Uzależnienie od leków

Maurycy Pawlak 2019-05-30 0 komentarzy
Uzależnienie od leków

W lekomanię popaść może każdy, jeśli wystąpią przesłanki, które temu sprzyjają. Ludzie szukają w lekach ucieczki od rozmaitych problemów, starają się znaleźć w nich ulgę lub wsparcie w radzeniu sobie ze stresem, aż któregoś dnia okazuje się, że bez codziennej porcji takich czy innych medykamentów nie są w stanie normalnie funkcjonować.

Lekomania występuje nierzadko w połączeniu z alkoholizmem. Zmiany w psychice chorego powodują, że nie radzi on sobie z codziennością. Lekomani zdarzają się wśród cierpiących na depresję lub bezsenność, często nałóg ten dopada osoby samotne. Także hipochondrycy, nieustannie obawiający się rozmaitych schorzeń, sięgają po leki nieprzepisane przez lekarza. Z czasem powstaje nałóg, z którego trzeba ich leczyć.

Na szczęście uzależnienie od leków nie jest wyrokiem. Jeśli chory zdecyduje się na terapię, ma duże szanse na uwolnienie się od nałogu. Będzie to jednak wymagało przede wszystkim detoksykacji, a więc prawidłowego, prowadzonego pod nadzorem lekarza, odstawienia substancji, od których jest uzależniony. Proces musi przebiegać tak, by objawy abstynencyjne nie przekreśliły efektów. Trzeba wreszcie zdiagnozować i usunąć problemy psychiczne, które wepchnęły pacjenta w nałóg.

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień można znaleźć w domenie detoksnarkotykowy.pl. Walkę z nałogiem można podjąć anonimowo, nie obawiając się rejestracji w bazach gromadzących dane o uzależnionych. Pobyt w komfortowym ośrodku i opieka specjalistów dają ogromne szanse na skuteczne uwolnienie się od nałogu.  

Skomentuj wpis